Bir davranış kuralı Cleveland Kızılderililerini kendilerinden koruyabilir mi?

CLEVELAND, Ohio — MLB’nin 60 maçlık programı kırılgan bir şey. Oyuncular zaten coronavirus ve Bahar Eğitim II için pozitif test ettik sadece Cuma günü başladı.

Sezon çabucak kaybolabilir. Kötü bir salgın. Büyük bir maçtan sonra dikkatsiz bir gece. Arkadaşlar ve aile ile oyun sonrası akşam yemeği.

Beyzbol oyuncuları, antrenörler, menajerler ve personel beyzbol sahasında ve maçlar sırasında birbirlerine dikkat eder. Bu onların işi. Ama maçtan sonra, aynı insanlar, normal şartlar altında, zaman dışında. Ertesi gün takım otobüsüne zamanında vardıkları sürece kendi halleriyle gevşeyebilirler.

2020’de, korona yılı hariç. Şimdi her şey 7/24 takım takımıyla ilgili.

Bir oyuncu gerçekten kalabalık bir barda virüs sözleşme şansı almak ve risk altındaki bir takım arkadaşı maruz olabilir takım otele geri getirmek istiyor mu? Peki ya sağlık sorunları geçmişi olan 61 yaşındaki menajer Terry Francona? Oyuncularından biri onu gerçekten virüsün hedefi ne redeeder?

Yaklaşık üç ay boyunca MLB ve MLBPA denemek ve bu sezon başlamak için müzakereler üzerinde birbirlerine sniped. Onlar rancor olmadan anlaştılar bir şey ballparks ve eğitim merkezlerinde oyuncular ve personel için sağlık ve güvenlik protokolleri geniş bir miktar oldu. Bu anlaşmanın bir parçası her takım alanında kendilerini sağlıklı tutmak ve ondan uzak tutmak için kendi davranış kuralları yazmak için çağrıda bulundu.

“Perşembe gecesi bizim çocuklar açıkladı … Bu, yaşamamız gereken bir şey, “dedi Francona, 2017 yılında sezon boyunca Cleveland Kliniği’nde kalp ablasyon ameliyatı geçiren. “O kağıtta ne varsa, buna uymak zorundayız… ve bununla yaşamak. Bu onu son derece anlamlı kılıyor. Önümüzdeki hafta bir grup oyuncu ve teknik direktör bir araya gelip bunun üzerinde çalışmaya başlayacak.”

Protokol katmanlarına sahip olma fikri ve beyzbol sahasında test etmek virüsün yayılmasını minimumda tutmaktır. Güvenlik önlemleri dış saha çitinin ötesine gevşetildi.

Beyzbol operasyonları başkanı Chris Antonetti, “Tesis içinde yer alan protokollerden cesaret alıyorum.” dedi. “Çevremizdeki yayılmayı sınırlamak için disiplinli kalabileceğimiz ölçüde, çok iyi bir iş yapmalı.

“En büyük değişken, beyzbol sahasından uzakta ne olduğu ve maruz kalınan bireylerin binamızın kısıtlamaları içinde olmadıkları zaman beyzbol sahasından ne kadar uzak olduklarıdır. Bu yüzden oyuncularımızla, antrenörlerimizle ve personelimizle hepimizin satın aldığı bir davranış kuralları oluşturma konusunda çok fazla diyalog kurduk.”

Francona’nın bahsettiği grup toplantısı gerçekleşmeden önce bile mesaj Progressive Field’daki 40 oyuncuya ulaşmış. Üst üste 17 maçla başlayacak olan Hintlilerin sezonunun 24 Temmuz’da başlaması bekleniyor.

“Biz birbirimizi sorumlu tutmak zorunda, kendimizi sorumlu tutmak,” Shane Bieber, sezon açılışı pitch planlanan söyledi. “Saha içinde ve dışında eşyalarımızla ilgilen. Açıkçası, tesislerde oldukça sıkı bağlandık ve herkesin evdeki eşyalarıyla ilgileneceğini sayılmalıyız.”

Bu Tyler Naquin’in Kızılderililerle beşinci sezonu. Davranış kurallarının güvene bağlı olduğunu söylüyor.

Naquin, “Burada herkesin yetişkin bir adam olduğuna güvenmelisin ve işimizi saha içinde ve dışında doğru şekilde halletmeliyiz,” dedi. “Adamların saha dışında ne yaptıkları üzerinde kontrolüm yok ve benim üzerimde de kontrolleri yok, ama birbirimize saygı lıyız ve bu şeyi gerçekleştirmek için hangi kurallara uymamız gerektiğini anlıyoruz.”

Sezonun 23-24 Temmuz’da başlayıp 27 Eylül’de sona ermesi bekleniyor. Playoff’lar takip edecek. Eğer bir takım Ekim sonunda Bahar Eğitim II’den Dünya Serisi’ne geçerse, bu dört aylık bir taahhüttür. Dört ay boyunca düz ve dar bir şekilde yürüyüp, hem kendinizin hem de başkalarının sağlığını ön koyarak.

Çaylak yılını yeni bitiren sağ bek Zach Plesac, sezon sonunda Kızılderilileri nelerin beklediğini niçin beklediğini anlatıyor.

Plesac, “Barlara gidip içki içmek — böyle şeyler yapmak şu anda bizim için gerçekten önemli olan ve şu anda bizim için önemli olmamalı olan şeyler değil.” dedi. “Bize geri dönüp oynayabilmek için bu ayrıcalık verildi ve bu kısa oynama penceresi (içinde) verildi.

“Şimdi sadece gerçekten aşağı toka ve önemli ne odaklanmak ve sezon sonunda daha büyük bir şey doğru çalışmak için iyi bir zaman. Ve bu birkaç ay boyunca, kilitleyin ve sonunda bizim için belirlediğimiz şeye odaklanın.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir