Black Lives Matter Cleveland, polisin fonunu ayırmak için miting düzenledi, polisi askerileştirme dilekçelerini bastırın

CLEVELAND, Ohio — Black Lives Matter Cleveland ve toplum üyeleri Cumartesi öğleden sonra cleveland polisinin fonunu kaldırmak, Blue Lives Matter hareketini ortadan kaldırmak ve polis gücünü askerileştirmek için bir araya geldiler.

Yüzlerce insan, fonun kesilmesi kampanyasına destek olmak için şehrin Woodland Hills semtindeki Luke Easter Park’ta toplandı ve daha sonra Doğu 93. Black Lives Matter Cleveland kurucularından Kareem Henton, organizasyonun yakın zamanda “Black Lives Matter Kavşağı” olarak değiştirilecek olan kavşakta yer alan bir ifadeyle boyanmasını istediğini söyledi.

BLM Cleveland dayanışma içinde siyah giymek ve ülkede ırkçılık karartmak için bir çaba katılanlar teşvik etti.

“Halkı finanse edin, polisleri değil” “Trump/Pence dışarı çıktı”, “Nefrete karşı durun”, “Siyah Hayatlar Önemlidir”, “Polisi finanse edin, adalet yok barış ırkçı polisi ortadan kaldırın” gibi ifadelerle pek çok işaret yapıldı.

Üç dilekçe Black Lives Matter Cleveland şehirde polis değiştirmek umuyor, Henton söyledi.

Bakan, bunlardan birinin münferit subaylar ve onların kınama lar gibi teşkilatla ilgili geçmişleri hakkında bir kamu veritabanı oluşturmak olduğunu söyledi.

İkincisi, kamu binaları ve devriye arabalarından Mavi Hayatlar Meselesi ibaresini kaldırmaktır.

Henton, “Bunun kuma bir çizgi çekmek için bir yol olarak kullanıldığını biliyoruz ve insanların yaşamları üzerindeki meslekleri canlanıyorlar.” dedi. “Bu vatandaşlar açıklama sAğlık çıktırılıyor, bu da kurtulmak istediğimiz şeylerden biri.”

Son olarak, polisin şehirde askeri teçhizat satın alma ve kullanmasını yasaklamak.

“Oldukça açıklayıcı. Bu şeyleri ellerine aldıklarında neler olduğunu gördük.” dedi. “Bu sadece kötü niyetli bir niyet gösteriyor, göz yaşartıcı gaz tabancaları ile insanların yüzüne ateş, bu tür şeyler. Vatandaşlar buna maruz kalınmamalı.”

Cleveland’dan Claudia Schneider, cleveland’dan Columbus’a atlayarak bu kalabalık şehirlerde gerçekleşen mitinglere katılıyor.

Schneider polisin fonunu kesilmesive parayı toplumun eline bırakma taraftarı olduğunu söylüyor.

“Bence bu son derece bireysel zihniyette olmak yerine toplum bakımı ve kolektif olarak çalışan bir geleceğe doğru ilerlememiz gerekiyor.” “Genel olarak bütün adalet sisteminin çok bozuk olduğunu ve her seviyede düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorum.”

Schneider, her şeyin polisin militarizasyonu ve finansmanDan arındırılamla başlayacağını da sözlerine ekledi.

Black Lives Matter Cleveland’ın kurucularından LaTonya Goldsby, “Amerika bağımsızlığını kutlarken, Amerika’nın renkli insanlara ve azınlık topluluklarına nasıl davrandığını hatırlatıyoruz.” dedi. “Bu 4 Temmuz diğerleri gibi atalarımızın mücadelelerinin anıları ve özgürlük ve kurtuluş için mücadele kökleri vardır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir