Cleveland Indians ‘karar içinde isim değişikliği dikkate almak: George Floyd FedEx için – Terry Pluto

CLEVELAND, Ohio – Cleveland Indians cuma günü saat 20:31’de “takım adı ile ilgili en iyi yolu” bulmakla ilgili bir tweet attı.

Bu, şirket sponsorları FedEx ve Nike’ın NFL’den Washington Redskins’e takma adlarını değiştirmesi için baskı yapmaya başlamasından yaklaşık 30 saat sonra gerçekleşti. Belli ki bunun Kızılderililer üzerinde bir etkisi varmış. Yoksa neden cuma gecesi tweet’i halka açıklasın ki?

Kızılderililerden hiç kimse şu anda bu konu hakkında açıkça konuşmayı planlamadı. Tweetin imtiyaz bildirisi olarak durmasını istiyorlar. Bu ekip liderliği tarafından, Tribe Başkanı Chris Antonetti, GM Mike Chernoff ve diğerleri girdisi ile bestelenmiştir. Sahibi Paul Dolan ağır dahil oldu ve son beyanı onayladı.

Bu, Dolan’ın Şef Wahoo logosunu düşürme konusunda benimle konuşmasından sadece 18 ay sonra geldi. Aynı 29 Ocak 2018’de yapılan röportajda Dolan şunları söyledi: “Sadece Hintli ismini korumakta ısrarlıyız, aynı zamanda Komiser (Rob Manfred) de benzer şekilde bu ismi destekliyor.”

Yetkili, “Komisyon üyesi bu ismin kullanımından rahatsız değil. İsmin devam edeceğinden eminiz.”
YENI IRK Bilinci

Bu yıl Major League Baseball ve dünya için benzeri olmayan bir yıl oldu. COVID-19 bahar antrenmanı ve normal sezonun başlangıcını sildi.

Sonra 25 Mayıs’ta George Floyd’un dört Minneapolis polisinin elinde öldürülmesi oldu.

Ülke kargaşa içindeydi. Protestolar patlak verdiğinde Antonetti, Chicago Cubs’ı da yöneten yakın arkadaşı Theo Epstein’dan gece geç saatlerde bir mesaj aldı. Onlar ırkçılık sorunu ele almak için “bir şeyler yapıyor” hakkında telefonda konuşmaya başladı. Beysboldaki diğer gm’ler ve Manfred ile konuşmaya başladılar.

“Rob hemen destek oldu,” Antonetti 11 Haziran’da bir Zoom çağrısında söyledi. “Bunun bir endüstri olarak yapmamız gereken bir şey olduğunu ve bunu hep birlikte yapmamız gerektiğini söyledi.”

Beyzbol “Black Lives Matter” ile geldi. Değişim için birleşti.” Sonunda, 1.1 000.000 $ çeşitli takımlar ve MLB toplandı ve beş hayır kurumlarına dağıtıldı: NAACP Yasal Savunma Fonu, Color for Change, Equal Justice Initiative, Jackie Robinson Vakfı ve Kampanya Sıfır.

Dolan Antonetti’ye ifadelerden fazlası olması gerektiğini söyledi: “Harekete geçmeliyiz.” Kızılderililer örgütün çeşitliliği konusuna bakmaya başladılar. Konferans görüşmeleri, bazı derin tartışmalar vardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir