Cleveland Yerlileri isimlerini değiştirirse, takımın adı ne olmalı? (anket)

CLEVELAND, Ohio – Cuma günü geç saatlerde yaptığı açıklamada Cleveland Indians onlar bir çaba “ileriye doğru en iyi yolu belirlemek için kendi takım adı ile ilgili devam eden konuşmalar meşgul olduğunu ortaya koymuştur.”

Son haftalarda ülke çapında sosyal adalet ve ırksal eşitlik isteyen grupların artan baskısı, Washington Redskins gibi örgütlerin takım adlarını yeniden gözden geçirmelerine yol açtı. Hintliler için bir sözcü kulüp konu hakkında kendi iç tartışmalar ortaya koyarak şeffaf olmak istediğini söyledi.

Bu hamle, kulübün yakın gelecekte adını değiştireceğini garanti etmese de, 105 yaşındaki takım lakabının bir noktada ortadan kalabileceğini ortaya çıkıyor. Eğer durum böyleyse, takımın adı olarak “Kızılderililer”in yerine kulübün en iyi seçenekleri nelerdir?

Cuma günü takımın açıklamasının ardından, sosyal medya hem tarihsel bağlamda hem de yüce gülünçlük ile fikirlerle dolup taşıyordu. Aşağıdaki ankette bazılarını listeledik. Anketi mobil de görmekte sorun yaşıyorsanız buraya tıklayın.
Cleveland Örümcekler

Tarihi öneme sahip yeni bir isim arayan hayranlar hemen Örümcekler’in üzerine inerler. 1887-1899 yılları arasında Spiders Cleveland çevresindeki parklarda oynadı, League Park da dahil olmak üzere onlar 20-134 sezon sonra dağıldı önce. Önemli Spiders oyuncuları atıcı Cy Young ve dış saha oyuncusu Jesse Burkett dahil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir