Cuyahoga, Ohio Gov Mike DeWine tarafından coronavirus için kırmızı uyarı yerleştirilen 6 diğer ilçeler

COLUMBUS, Ohio – Cuyahoga County ve eyalet genelinde altı kişi Uyarı Seviye 3 Ohio Gov Mike DeWine yeni coronavirus uyarı sistemi altında, vali sakinleri soran yerleştirilmiştir “sadece gerekli seyahat düşünün.”

Perşembe günü aynı alarma geçen diğer eyaletler Butler, Franklin, Hamilton, Huron, Montgomery ve Trumbull idi.

Bu ilçelerde vali, “Ohioans mümkün olduğunca faaliyetlerini sınırlamak gerekir” dedi. Dışarı çıkarken maske tak. Online seçenekleri düşünün, belki de kilise hizmetleri için. Bu ilçelerde pek çok toplumsal yayılma vakası mevcut.”

Ancak vali, yeni sistemin herhangi bir görevle gelmediğini; Bu sadece halkı ve yerel yetkilileri bilgilendirmenin bir yolu.

Uyarı Düzey 3, ya da kırmızı, perşembe günü açıklanan yeni uyarı sistemi üzerinde ikinci en yüksek. DeWine Franklin County potansiyel endişe en yüksek seviyeye yükseltilmesi için izlenmektedir söyledi, Seviye 4, mor uyarı olarak kaydetti.

Her ne kadar DeWine coronavirus topluluk yayılması tüm 88 ilçede var olduğunu söyledi, 53 ilçe en düşük düzeyde atandı – Uyarı Düzey 1, ya da sarı.

Başka bir 28 ilçe Uyarı Düzey 2 veya turuncu atandı.

Bakan, 10 tedbire çıkarılabilecek yedi maddelik bir izleme sistemi ayrıntılı bilgi verdi.

Toplantı hiçbiri veya mevcut kriterlerden biri Düzey 1 bir ilçe yerleştirir; düzey 2’de iki veya üç; Düzey 3’te dört veya beş; ve Seviye 4’te altı ya da yedi.

Kriterler şunlardır:

* 1. Kişi başına yeni vakalar – İki haftalık bir süre içinde 100.000 kişi başına 50 vaka olduğunda uyarı tetiklenir.

* 2. Yeni durumlarda artış – Yeni vaka sayısı beş gün artarsa uyarı tetiklenir.

* 3. Biraraya gelen yaşam dışı vakalar – Son üç hafta içinde yeni vakaların en az %50’sinin uzun süreli bakım tesisleri veya hapishaneler dışındaki yerlerden geldiğinde uyarı tetiklenir.

* 4. Erken gösterge: acil servisler – Uyarılar, semptomları veya doğrulanmış vakaları olan kişilerin beş günlük ziyaretlerinde sürekli bir artış olduğunda tetiklenir.

* 5. Erken gösterge: doktor ziyaretleri – Uyarı, tele-ziyaretler de dahil olmak üzere ayakta hasta ziyaretlerinde, semptomları olan veya doğrulanmış vakaları olan kişilerden beş gün içinde sürekli bir artış olduğunda tetiklenir.

* 6. Hospitalizations – Uyarı beş gün içinde yeni COVID-19 hastaların sürekli bir artış olduğunda tetiklenen, ilçe veya ikamet dayalı değil, hastanenin konumu.

* 7. Yoğun Bakım Ünitesi doluluk – Bir bölgedeki yoğun bakım doluluklarının toplam yoğun bakım yataklarının %80’ini aşması ve hem koronavirüs hastalarını hem de yoğun bakımdakileri başka nedenlerle sayması durumunda uyarı tetiklenir.

Cuyahoga County ilk dört kriterleri yerine getirmiştir, DeWine, bu yayılma toplanma ayarları dışında büyüyor kaydetti.

Yeni vakaların başlangıcı son iki hafta bugüne kadar en yüksek düzeyde, acil servis ziyaretleri iki katına çıktı, ve belirtileri ile ayakta nisbeten doktor ziyaretleri üç katına çıktı, DeWine Cuyahoga County söyledi.

DeWine, uyarı sisteminin neden geliştirildiğini açıklarken, “İlerlemeye en iyi savunmamız hücumda olmaktır.” dedi. “Bu virüsle nasıl yaşıyoruz. Bu konuda akıllı olmalıyız. Bu konuda dikkatli olmalıyız.”

Cleveland’ın hemen batısında, Huron County, büyük ölçüde çiftliklerde vakalarda bir artış nedeniyle, Uyarı Seviye 3 yer almaktadır. Youngstown’un kuzeyindeki Trumbull’da DeWine acil servis ziyaretlerinin üçkatına olduğunu söyledi. Huron, Trumbull ve Butler ilçelerinin her biri kriterlerin dördüne karşılaştı.

Montgomery, Hamilton ve Franklin ilçelerinin her biri beş kriteri karşıladı. DeWine, Hamilton’ın vakalarının dört kat arta kadar olduğunu ve Franklin’deki büyümenin son iki haftada 1500 yeni vakayla “patlayıcı” olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir