Larry Nance Jr. modern büyük dönüşür, geleceğin çekirdek parçası olarak kendini katılaştırma: Cleveland Cavaliers Sezon İnceleme

CLEVELAND, Ohio — Larry Nance Jr. cleveland klinik mahkemelerinde yardımcı antrenör Dan Geriot ile birlikte bu sezon saatlerce çalıştı. Koçluk sıralamasında yükselmeye devam eden saygın bir asistan olan Geriot, Nance’in Los Angeles Lakers’tan takas aldadıktan kısa bir süre sonra Şubat 2018’de Nance’in şut formunu incelemeye başladı.

Amaç: Nance’i – canlı, şalterli, atletik, savunma yatkınbir forvet/merkez – hem içeride hem de dışarıda başarılı olan modern NBA büyüğüne dönüştürün.

2018-19 sezonunun sona erdikten bir hafta sonra, Nance spor salonunda yeterli bir çevre tehdidi olmaya çalışıyordu. O öncelikle aralık çekim ve top sürme, o rebound-and-run, saldırı başlatmak, bir odak noktası daha fazla olmak ve derinden başlatmak için yeşil ışık var özgürlük verilecektir umuduyla odaklanmıştır.

Tesise erken gitmek ve geç kalmak, bazen kişinin atış formunu değiştirmeyle gelen hayal kırıklığıyla mücadele etmek, Nance yaz boyunca 20.000’den fazla 3 sayılık atış yaptı. Cavaliers’ın Las Vegas’taki yaz ligi maçlarından birinde, Nance cleveland.com hücum paketine yeni eklemeler ve geliştirilmiş formunun kendisini 2019-20’de rakipler için bir “sorun” haline getireceğini söyledi. Haklıydı.

Nance’in kariyer yılı vardı. Bu evrim Cleveland’ın geleceğinin temel parçası olarak yerini sağlamlaştırdı.

Sezon özeti

Nance’in tüm çalışmaları erken ödemeydi. Geri onun doğal güç ileri noktada, Nance barış, aşinalık, konfor ve güven duygusu hissettim. 2018-19 sezonunun ilk iki ayında 11.0 sayı ve 7.6 ribaund ortalamalarıyla oynadı.

Sonra kariyerinin en kötü zamanlarından biri geldi.

13 Aralık oyunlarında, Nance 38.7% şut ve 3 sayı aralığından% 23.3 sadece 4.5 sayı ortalaması ile gitmek için 6.5 ribaund ve 1.8 asist. O sıfır çift rakamlı skor oyunları vardı ve onun dakika onun oyun gibi düzensiz idi. Nance hem fiziksel hem de zihinsel olarak kötü bir durumdaydı. Dizi ağrıyor, her zamanki sıçramasını sınırladı. Kayıplar üzücüydi. Cavs’ın daha iyi oynamadığına şaşırmış.

Başlangıçta umut dolu sezon girerken, Nance mağlup görünüyordu. Kendi tarzına uymayan bir kalıba sığdırmaya çalışarak kendini yetersiz hissetti. Rolü ile hiçbir netlik vardı, sık sık köşede durmak ve bu oyun fırsatları elde yerine zemin alanı istedi. Bu da ikinci bir tahmine yol açtı.

Ocak ayı başlarında, Nance dizini dinlendirmek için bir hafta izin aldı. Ve daha da önemlisi, yeniden toparlanın.

Bu sıfırlama sezonunu tersine çevirdi. Ocak müthiş, etkileyici bir çift-çift çalıştırmak ile vurgulanan, beş oyun streç dört kayıt oldu. Şubat ayında bu sayılara ekledikten sonra, Nance coronavirus salgını önce bir torrid bitirmek ile sezon noktalamak için astarlı görünüyordu.

Mart ayında ki beş maçta, teknik direktör J.B. Bickerstaff’ın Nance’i çeşitli noktalarda küçük bir forvet olarak kullandığı maçta, %55.4 şut ve %45’lik atışlarda 15.6 sayı ortalaması tutturdu ve 7.8 ribaund ve 4.4 asist yaptı.

Garip bir şekilde, bu kısaltılmış ve can vexing sezonun son oyunu mükemmeldi. En azından Nance için. Altı şut denemesini de ve her ikisini de üçlük olarak yaptı ve çok yönlü ve dinamik bir saldırı tehdidine dönüştüğünü vurguladı — tam da geçen Temmuz ayında öngördüğü gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir