Ohio Gov. Mike DeWine ders değiştirir, yerel yetkililere coronavirus yanıt geçer

LEVELAND, Ohio – Ohio Gov Mike DeWine, onun liderlik ve pandemik ilk günlerinde coronavirus mücadelede vurgulu adımlar için ulusal ün kazandı, etkili devlet Perşembe günü yerel yönetimlere bu savaşı döndü.

Yerel liderlerin nerede durduklarını ve ne kadar tehlikeyle karşı karşıya olduklarını görebilmeleri için bir ilçe-ilçe risk sıralama aracı oluşturdu ve onları gerekli gördükleri eylemleri yapmaları için cesaretlendirdi. Bakan, şimdi sakinlerini korumak için maske şartları sağlamak gibi cesur kararlar alan belediye başadamlarını alkışlıyor.

Ama DeWine’ın söyleyecek çok şeyi olduğu bir günde virüsü durdurmak için tek bir somut eylem bile teklif etmedi. Yerel liderlerin bunu yapmasını istiyor, ilçeye göre ilçe, okul bölgesi ne kadar.

Sonuçta, zaman DeWine ne yaptığını yeni bir strateji ile cesur liderlik ya da şimdiye kadar onun taktikleri solmuş eleştiri karşısında buck bir geçiş olup olmadığını söyleyecektir.

Coronavirus enfeksiyonları ülke çapında hızla artarken, tatil hafta sonu başladığında rekor sayıda olumlu vaka rapor edilse de, diğer eyaletlerdeki valiler barları kapatmak veya maske takmak gibi tedbirler almaya sevk ediliyor. Ama DeWine yerel yetkililere veri sağlama ve onlara şu an için yanıtın gidişatını belirlemesine izin rolü kendini küme vardır.

DeWine, “Bu, nişanlı olmadığım anlamına gelmez ve ohio eyaletinin halkını korumak için bu kararların gerekli olduğunu düşünürsem gelecekte karar almayacağım anlamına gelmez.” dedi.

Bu sadece birkaç ay önce DeWine köklü bir değişiklik, ve çok açıklama olmadan bir değişiklik.

DeWine, bir Cumhuriyetçi, hemen hemen her şey coronavirus salgının başlangıcında ilgili ulusal yol aldı. Eyalet çapındaki toplu toplantıları durdurdu, okulu iptal etti ve diğerleri harekete geçmeden önce bar ve restoranları kapattı. Beyaz Saray virüsün şiddetini küçümsemeye devam ederken diğer valiler de aynı yolu izledi.

DeWine hızlı yanıt Ohio gibi düşük enfeksiyon, hastaneye yatış ve ölüm rakamları diğer devletlere göre vardı nedeni bir parçasıdır. Virüs çoğunlukla Mayıs’a doğru kontrollü görünüyordu ve bu da devletin nispeten hızlı bir şekilde yeniden açılmasına olanak sağladı.

Ama DeWine şimdi gitmiş görünüyor, görünüşe göre giderek politikleştirilen bir virüse karşı bekle ve gör tepkisi ile rahat.

Onun renk kodlu coronavirus tehdit grafiği altında, her ilçe önerileri ile yedi farklı kriterlere dayalı bir renk atanır – ama gereksinimleri değil – şiddeti dayalı.

DeWine, “Bence bu layabildiğimizin en iyisi, çünkü pek çok şeyi dikkate alıyor.” dedi. “Ve bence bilim adamları diyecekler ve tıp adamları diyecekler ki, sadece bir yerine yedi şeyi göz önünde bulundurursanız, bu hakkı elde etmek için gereken oran dramatik bir şekilde artacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir