Ohio raporları 1,091 yeni coronavirus durumlarda: Cuma günkü güncelleme

COLUMBUS, Ohio — Ohio Sağlık Bakanlığı Cuma günü önceki 24 saat içinde 1.091 yeni coronavirus vakası rapor etti ve geçen ayın sonlarında başlayan bir artış devam ediyor.

Yeni bildirilen vakalar, ilk üçü 9 Mart’ta doğrulanmadan bu yana bilinen toplam vakasayısı 55 bin 257’ye çıkarıldı.

Devlet Cuma günü toplam 2 bin 903 kişinin ölümünü bildirdi . Sağlık bakanlığı, ısaşır ısmentörün ışığında yayınlanan bir notta, devletin COVID- 19 verilerini izlemek için kullandığı raporlama veri tabanıyla ilgili “teknik sorunların” devletin Perşembe günkü raporda yanlışölüm sayısını bildirmesiyle sonuçlandığını belirtti.

Bildiride, “Bu teknik meselelerin yol açtığı rahatsızlıktan üzüntü duyarız.” ifadesi yer aldı.

Bir sağlık bakanlığı sözcüsü, Perşembe günü bildirilen doğru sayıda ölüm sayısının Çarşamba gününe göre 10 kişilik bir artğ Cuma günü 17 kişinin daha öldüğ

Cuma günkü rakamlar, devletin Perşembe günü 1.301 yeni vaka bildirmesi sonrasında geldi ve bu rakam, virüsün salgınlarından harap olmuş devlet cezaevlerinde mahkumlar üzerinde üst üste iki gün süren toplu testlerin yapılmasından bu yana üçüncü en yüksek tek günlük toplam vaka oldu.

Vakalardaki artış Ohio’nun büyük şehir ilçeleri tarafından yönlendiriliyor, Güneybatı Ohio Hamilton ve Montgomery İlçeler ile 100.000 sakinleri başına vakaların en yüksek sayıda günlük, cleveland.com tarafından yapılan bir analize göre.

Devlet Cuma günü, 46 kişinin daha virüsle hastaneye kaldırıldığını ve bu rakamın 8 bin 84′ e çıktığını da bildirdi. Toplam 2.044 yoğun bakım girişi yapılmıştır.

Ölümlerin rapor edilmesi, son 24 saat içinde ölümleri yansıtmak yerine genellikle bir hafta veya daha fazla gerikalıyor.

Devlet, Perşembe günü bildirilen 38 bin 987 kurtarmadan 436’sı kadar olmak üzere toplam 39 bin 423 kişinin virüsten kurtulduğunu bildirdi.

Daha fazla hikaye okuyun

Ohio’nun yeni coronavirus sipariş süresiz kitle toplama yasağı uzatmak için, işletmeler için sağlık kuralları

Ohio’nun büyük kentsel ilçeler coronavirus durumlarda artış sürücü, kişi başına veri gösterir

Ohio raporları 1,301 yeni coronavirus durumlarda, Nisan ayı ortasından bu yana en yüksek sayısı: Perşembe günkü güncelleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir