Ohio’nun büyük kentsel ilçeler coronavirus durumlarda artış sürücü, kişi başına veri gösterir

CLEVELAND, Ohio – Taze coronavirus vakalarının başlangıcı devlet tarafından bildirilen ohio’nun beş büyük ilçeeyaletinin geri kalanından daha kombine olarak yaklaşık üç kat daha yüksek çalışıyor.

Bu eğilimin en büyük sürücü Hamilton County, Cincinnati ev sahipliği yapmaktadır. Cuyahoga, Franklin ve Montgomery – Ama yeni vakaların oranları çok eyalet çapında ortalamayı aşan da en az 500.000 kişi ile diğer dört ilçenin üç gösteriyor.

Zirve yeni vakaların kişi başına düşen oranı eyalet ortalamasının altında en az yarım milyon kişi ile sadece Ohio ilçe, cleveland.com tarafından bir analiz bulundu.

Beş büyük ilçe kombine olarak, son üç hafta içinde belirtilerin başlangıcı ile 100.000 kişi başına 157 vaka olmuştur, Çarşamba gününe kadar Ohio Sağlık Bakanlığı verilerine göre.

Küçük 83 ilçe nin toplamı için bu oran 100 bin kişi başına 56 vaka. Toplam 88 eyaletin tamamında, son üç haftada 100 bin kişi başına 86 yeni vaka yaşandı.

Bu, sağlık bakanlığının belirtilerin ne zaman başladığını tahmin etme durumuna bağlıdır, vakalar rapor edildiğinde değil; sadece son birkaç gün içinde gelişmekte olan ve henüz teyit değil pek çok yeni vaka dahil değildir.

Hamilton County son üç hafta içinde bir başlangıç ile 100.000 kişi başına 245 vaka vardır. Fiyatlar Franklin County için 164, Montgomery için 146, Cuyahoga için 145 ve Zirve için 45’tir.

115’in üzerinde olan sadece küçük ilçeler Huron (160), Holmes (232), Clark (236) ve Columbiana (283) ‘dır. Columbiana County’deki federal bir hapishanede bir dizi vaka rapor edildi.

Eyalet çapında, sağlık bakanlığı son üç hafta içinde 11.068 rapor etti. Sağlık yetkilileri coronavirus genellikle 14 gün içinde ders çalışır söyledi, en ciddi vakalar için daha uzun olmasına rağmen.

Devlet, 12 Haziran’da 381 olan yedi günlük ortalamanın iki katından fazla, son bir hafta boyunca günde ortalama 872 yeni vaka bildirdi. Son yedi günün her birinde Ohio, Çarşamba günü 1.076’sı da dahil olmak üzere en az 737 yeni vaka bildirdi.

Kişi başına yeni vakalar
Bu grafik, sadece Ohio Sağlık Bakanlığı son üç hafta içinde belirtilerin başlangıcı tahmin durumlarda içerir, 11 Haziran Çarşamba, 1 Temmuz ile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir