Sevgili Annie: Bir online ilişki hala hile olduğunu

Sevgili Annie, kocamın bana ihanet etmekle ilgili uzun bir geçmişi var. Kendini tutamadığı için hile yaptığını söylüyor. Onu beş kez affettim.

Son zamanlarda, bir kızın onunla web kamerasıyla konuştuğu bir web sitesine gittiğini keşfettim. Birlikte sanal zaman karşılığında, ona mücevher, giysi ve diğer hediyeler satın alır.

Kendi hayatından fotoğraflar gönderiyor: örneğin, torunlarıyla havai fişek leri izlediğimiz zamana ait resimler — sadece havai fişek resimleri hariç, ve karısı ve torunlarıyla olduğundan bahsetmiyor.

Genelde telefon faturasına dikkat etmeyim ama bu ay baktım ve 17.000’den fazla kısa mesaj gönderdiğini ve aldığını öğrendim. Bir arkadaşlık sitesinde tanıştığı kadınlarla mesaj alışverişi yapıyordu. Seks yapmadığı için hile olmadığını söyledi. Ama bence duygusal hileler daha kötü. Zekâmın sonuna kadar gidiyorum. Ondan boşanıp çekip gitmeli miyim? Lütfen yardım edin. — Bayan İstenmeyen

Sevgili Bayan: Size “U” demeyi reddediyorum çünkü kocanızın davranışları size bir yansıması değil. Eğer bir şey varsa, o kendi arzu etrafında sorunları olduğunu gösterir. Belki de o kadar güvensizdir ki sürekli olarak tanımadığı kadınların onayını istemeli ve/veya seks bağımlılığından muzdariptir. (Bu konuda daha fazla bilgi https://saa-recovery.org/) Ancak, bir tedavi aramak istemiyorsa sorunlarının kökeni önemsizdir. Eğer kocanız davranışlarını değiştirmeye istekli değilse, o zaman ayrılmak gerçekten en iyi yol olabilir. Kalbini dinle ve ne istediğini öğren.

Sevgili Annie: Senin anlayışına gerçekten ihtiyacım var. Erkek en iyi arkadaşım var. Bir süredir evli ama daha önce sanki benim gerçekten karısı olduğumu hissettiğini söylemişti. Ben onun dünya düşünüyorum; Uzun konuşmalarımıza bayılıyorum. Ve fark ettim ki, etrafımdaki karısını hiç yetiştirmiyormuş. Ne yapmalıyım? — Kuzey Carolina’da yanma

Sevgili Burning: Dur, bırak ve bu adamın hayatından çık ki kendi hayatına devam edebilesin. Evliliği üzerinde çalışmamak için seni kullanıyor. Neden karısına böyle davranan bir adamla birlikte olmak isteyesin ki? Sana her şeyini veren biriyle olmayı hak ediyorsun ve söz veriyorum o dışarıda bir yerlerde.

Sevgili Annie: “Excuse You”nun mektubuna cevap vermek istedim. 36 yıllık kocam da evliliğimizin ilk 20 yılı boyunca bu sorunu yaşadı. Ben de sadece kaba bir alışkanlık olduğunu düşündüm, ama sonra asit reflü veya gıda (hazımsızlık) verimsiz bir sindirim belirtisi olabilir okuyun. Onu bir vitamin deposundan her gün bir kaç ay için onun bağırsak “iyi” bakteri oluşturmak için iyi bir probiyotik verdi ve ben ilk iki hafta içinde farkı görebiliyordu. İyi bakteriler gıda yıkmak için gerekli ve antibiyotik alırken yok edilir. O probiyotikler almaya devam ediyor, ama o çok sağlıklı bir yiyici değil gibi haftada sadece birkaç gün. Geğirme gitti ve biz bunun için çok daha mutluyuz. — Joyce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir