Toledo polis memuru Cumartesi günü Home Depot otoparkında vurularak öldürüldü, şüpheli ölü bulundu

TOLEDO, Ohio – Bir mağaza otoparkında bir rahatsızlık çağrısına yanıt veren bir polis memuru vuruldu ve birbira tutan sarhoş bir adam tarafından Cumartesi sabahı erken saatlerde öldürüldü, polis söyledi.

Polis Şefi George Kral düzenlediği basın toplantısında, Toledo Memuru Anthony Dia’nın gece yarısından hemen sonra bir Home Depot’un otoparkında göğsünden vurulduğunu ve daha sonra hastanede öldüğünün açıklandığını söyledi.

Görgü tanıkları polise, adamın memuru tabancayla vurduğunu ve ormanlık alana girdiğini söyledi. Kral, bir noktada memurların ormandan tek bir silah sesi duyduğunu söyledi. Sadece 57 yaşında beyaz bir erkek olarak tanımlanan silahlı adam, saat 03:15 sularında başından vurularak öldürülmüş olarak bulundu.

Baş, Dia’nın arkasında bir eş ve 2 yaşında bir çocuk bıraktığını söyledi.

Belediye Başkanı Wade Kapszukiewicz, Dia’nın vurulduktan sonra götürüldüğü Toledo Hastanesi’nde olduğunu söyledi.

Belediye başkanı, “Memur Dia’nın bir sedyede hastaneden çıkarıldığını, cesedini Amerikan bayrağına sarılı, yaklaşık 30 Toledo polis memuru tarafından kuşatılan, selamve ağlayarak gördüğü manzarayı asla unutmayacağım.” dedi.

Ne Kral ne de Kapszukiewicz basın toplantısında soru almadı. Pazartesi günü düzenlenecek başlık konulu başlık konulu başlık

Ohio Gov Mike DeWine Cumartesi sabahı aşağıdaki açıklamada yayınladı:

“Fran ve ben dün gece Toledo Polis Memuru Anthony Dia’nın görev başında ki ölümünü öğrendiğimizde derin üzüntü duydum. Eşine ve 2 yaşındaki çocuğuna, diğer aile üyelerine ve Toledo Polis Departmanı’ndaki meslektaşlarına taziyelerimizi savuruyoruz.

“Memur Dia’nın hayatını ve hizmetini onurlandırmak için Lucas County ve Statehouse’daki bayrakların yarından itibaren ve cenaze töreniyle yarıya indirilmesiemrini verdim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir